вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: инвестиција

Сеавус Акцелераторот отвора повик за стартапи- можност за награда од 15.000 евра и инвестиција од најмалку 30.000 евра!

По успешно завршени четири програми, Сеавус Акцелераторот го отвора петтиот повик за акцелераторската програма! Сеавус Акцелераторот во партнерство со едни ...

Прочитај повеќе

Федерер има нос и за инвестирање: Тој инвестираше во бренд пред две години, a сега се „незапирливи“

Роџер Федерер докажа дека, покрај одличните тениски вештини, има и одличен „нос“ за инвестирање. Имено, пред две години, Федерер инвестираше ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 62 1 2 62
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00