вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: зоран

Независните уметници, културни работници и организации со отворено писмо до премиерот Зоран Заев по повод најавените промени во управувачката структура на МКЦ

Подоле го објавуваме во целост отвореното писмо до премиерот Зоран Заев.   Почитуван г-дине Зоран Заев Претседател на Владата на ...

Прочитај повеќе

Министерот без ресор Зоран Шапуриќ присуствуваше на работилницата под наслов ,,Надминување на јазовите меѓу мултинационалните компании и домашните мали и средни претпријатија”

Денес, министерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување инвестициска клима за домашни претпријатија проф. д-р Зоран Шапуриќ присуствуваше на ...

Прочитај повеќе

Министерот д-р Зоран Шапуриќ во дводневна посета на Бугарија, со цел промоција на напорите на Македонија за забрзување на евроатланските интеграции

Министерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување инвестициска клима за домашни претпријатија е во дводневна посета на Софија каде ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 11 1 2 11