вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: забрана

ТикТок ја отфрли понудата на Мајкрософт, договори партнерство со Оракл

Кинеската компанија БајтДенс, сопственик на популарната апликација ТикТок, ја отфрли понудата за продажба на Мајкрософт. Компанијата објави дека наместо продажба, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 30 1 2 30