вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: ефикасна

Обука за ефикасна потрошувачка на енергијата за раководните лица од објектите под ингеренција на Град Скопје

Обука за ефикасна потрошувачка на енергијата за раководните лица од објектите под ингеренција на Град Скопје, ќе се одржи во ...

Прочитај повеќе

ЕБОР му додели кредит од два милиона евра на Брако за нова енергетско-ефикасна опрема

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) промовира иновативност и помага во подобрувањето на енергетската ефикасност во Брако, водечка македонска ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2