среда, декември 2, 2020
1 °c
Skopje
1 ° сре
4 ° чет
5 ° пет

Tag: домаќин

Народната банка е домаќин на Петтиот состанок на Регионалната работна група за финансиска едукација на Југоисточна Европа

Во Скопје, денес, гостуваат претставници на централни банки и на други регулаторни институции на националните финансиски системи од нашиот регион, ...

Прочитај повеќе

Потпишан Проткол за прифаќање на иницијативата Македонија да биде домаќин на вториот „Светски конгрес на претприемачи”

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска вчера(04.12.2018) во име на Владата на Република Македонија со Меѓународниот економски ...

Прочитај повеќе

Македонија домаќин на состанокoт на Советот на министри на Енергетската заедница

Претседателот на Владата, Зоран Заев, заедно со вицепремиерот Кочо Анѓушев и претседавачот на Министерскиот Совет и министер за економија, Крешник ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 8 1 2 8