понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: директор

Извршниот директор на Apple: Поседувам криптовалути, но тоа не значи дека им ги препорачувам на другите

Тим Кук, извршниот директор на Apple, откри дека инвестирал во криптовалути, објаснувајќи дека верува дека е разумно да се поседуваат ...

Прочитај повеќе

Извршниот директор на Google има исклучително успешна утринска рутина и не чини ништо: се заснова на 3 едноставни работи

Извршниот директор на Google, Сундар Пичаи, има исклучително успешна утринска рутина. Се заснова на 3 едноставни работи. Што е најважно, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 43 1 2 43
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00