недела, април 18, 2021
5 °c
Skopje
10 ° нед
9 ° пон
9 ° вто

Tag: диносауруси

Необична објава на партнерот на Маск од компанијата Неуралинк: „Можеме да го направиме Паркот Јура, ако сакаме“

Коосновачот на Неуралинк, кој исто така е во сопственост на Илон Маск, на Твитер објави прилично бомбастична работа. Имено, тој ...

Прочитај повеќе