понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

„Вози внимателно и јави се кога ќе стигнеш!“ Нова кампања на РСБСП за улогата на жената во безбедноста во сообраќајот

8 Март е меѓународен ден на жената, светски празник што секоја година ја обележува борбата на жените за економска, политичка ...

Прочитај повеќе

РСБСП: Управување моторно возило под одвлечено внимание, ризик-фактор што ја загрозува безбедноста во патниот сообраќај

Патниот сообраќај претставува извор на многу опасности од кои произлегуваат сериозни  последици - загубени човечки животи, голем број повредени лица, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 3 1 2 3
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00