среда, март 3, 2021
2 °c
Skopje
7 ° сре
7 ° чет
6 ° пет

Tag: бугарија

„Фајненшел тајмс“: Бугарија се приклучи кон проблематичната европска група

Тензиите дополнително се зголемија во последните неколку недели, бидејќи Бугарија го блокираше отворањето на разговорите за влез на Северна Македонија ...

Прочитај повеќе

Софија ја оствари заканата за вето, Берлин остава простор за решение до крајот на декември, преговорите продолжуваат

Бугарија ја оствари заканата за вето блокирајќи го усвојувањето на преговарачката рамка за Северна Македонија и одржувањето на првата меѓувладина ...

Прочитај повеќе

Еуроњуз: Бугарија и става кочница на Северна Македонија за ЕУ поради своите внатрешно-политички проблеми

Долгогодишниот спор меѓу Северна Македонија и Грција е решен, а европските лидери му дадоа зелено светло на Скопје за влез ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 31 1 2 31