четврток, април 22, 2021
13 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: бразилец

Почина бразилскиот фудбалер кој доби срцев напад на натпревар (вознемирувачко видео)

Алекс Аполинарио, 24-годишниот бразилски фудбалер на португалскиот клуб Алверса почина четири дена откако доби срцев напад сред натпревар во неделата ...

Прочитај повеќе

Мурињо го прогласи за најдобар фудбалер во историјата, не е ниту Меси, ниту Кристијано

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го прогласи Бразилецот Роналдо за најдобар фудбалер во историјата. Португалецот работеше со двократниот сопственик на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4