среда, април 21, 2021
6 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Tag: бразил

Го срушија сопствениот рекорд: Најголемата земја во Јужна Америка произведе милијарда барели нафта

Минатата година Бразил произвел повеќе од една милијарда барели нафта, со што го сруши рекордот во производство. Дневното просечно производство ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 29 1 2 29