вторник, април 20, 2021
9 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Бил Гејтс предупредува: Ситуацијата може да се влоши при нова пандемија

Во последната година, американскиот милијардер и основач на Мајкрософт, Бил Гејтс, честопати коментираше за пандемијата на коронавирусот, повикуваше на вакцинација ...

Прочитај повеќе

Гејтс: Постојат две закани за човештвото за кои никој не сака да зборува(ВИДЕО)

Американскиот милијардер и филантроп Бил Гејтс, по бројните критики поради предлогот за формирање глобален систем за спречување нови пандемии, зборуваше ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 10 1 2 10