четврток, април 22, 2021
13 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: австралија

Нови големи критики за технолошкиот гигант: Оние кои не им се мили, едноставно може да исчезнат од интернет

Google спроведува експеримент во Австралија, кој, според неговите критичари, само ја докажува неговата неверојатна моќ и монопол. Google и Facebook ...

Прочитај повеќе

Поддршката за работните места во Австралија се зголеми со уште 14 милијарди долари

Австралија ќе додаде дополнителни 20 милијарди австралиски долари (14 милијарди долари) за поддршка на работните места, додека гувернерот на централната ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 15 1 2 15