Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ(Страна 268)

Пет причини повеќе да уживате во чаша вино

Пет причини повеќе да уживате во чаша вино

Виното може да го подобри расположението, но има и значителни лековити својства. Една чаша вино во текот на денот, го опушта вашето тело и ви подарува здравје. Пијте винце и уживајте!!! Го намалува ризикот од срцеви болести Умерената консумација на…

Магичен напиток за слабеење од зелен чај

Магичен напиток за слабеење од зелен чај

Популарниот американски доктор измислил ефикасен напиток кој придонесува во борбата со килограмите. Доктор Оз на кој му верува цела Амрика, но и многу гледачи на неговата емисија од целиот свет, безброј пати ја пофалил моќта и благотворните дејства на зелениот…

Најдобрата работа која можете да ја направите кога ќе се разбудите…

Најдобрата работа која можете да ја направите кога ќе се разбудите…

Вежбањето во било кое време од денот е корисно и здраво, но истражувањата покажуваат дека утринското вежбање подобро влијае на зголемувањето на енергијата и во подобрувањето на расположението во текот на денот. Еве неколку причини порано да станете и малку…

Помага при воспаленија, го регулира варењето, притисокот и холестеролот

Помага при воспаленија, го регулира варењето, притисокот и холестеролот

Јаболкото ја има титулата за најздраво овошје, а спанаќот за најздрав зеленчук. Во споредба со нив целерот е прилично занемарен. Кога ќе ги прочитате причините поради кои тој е многу добар за здравјето, тој би можел да стане вашиот омилен…

Како годините влијаат врз плодноста на жените?

Како годините влијаат врз плодноста на жените?

Женската плодност значајно се намалува по 32-та година од животот, а уште повеќе по 37-та година, порачуваат експертите. – Оваа изјава не е никаков аларм или присила за жените. Исто така, не станува збор за тоа дека годините се единствената причина за…

Зошто не треба да ги лупите јаболките

Зошто не треба да ги лупите јаболките

Она што го прави јаболкото честа ужинка е фактот дека многу лесно се консумира. Се што треба да направите е да го измиете и да го изедете. Оние пребирливите, ќе ја олупат лушпата, а тоа е најлошата работа која можете…

За витка става хранете се како француската кралица Марија Антоанета

За витка става хранете се како француската кралица Марија Антоанета

Диетата базирана на режимот на исхрана на француската кралица Марија Антоанета, дозволува внесување на слатки, но со задолжителен правилен распоред на храната и лесна вечера. Кралицата не можела да им одолее на раскошните слатки, ја обожавала храната и уживала во…

Знаци за нетолерантност на глутен

Знаци за нетолерантност на глутен

Повеќе од 55 болести се поврзани со глутенот, протеин кој се наоѓа во пченица, ’ржта и јачменот. Повеќето луѓе чиј организам е нетолерантен на глутен никогаш не ја добиле вистинската дијагноза. Затоа внимавајте на овие знаци и препознајте ги сами…

Од овие намирници ќе бидете само уште погладни

Од овие намирници ќе бидете само уште погладни

Колку и да јадете од овие намирници, многу брзо откако ќе ги изедете ќе чувствувате глад како воопшто да не сте јаделе. Тоа произлегува од фактот дека голем дел од хранливите материи се уништени при преработката на овие намирници. Она…

Што е квалитетен одмор и колку е тој важен за нашето здравје

Што е квалитетен одмор и колку е тој важен за нашето здравје

Дали некогаш сте се почувствувале толку изморено, што дури и по неколкучасовно спиење вие сеуште не можете нормално да функционирате? Покрај квалитетниот сон, на секој човек му е потребен и квалитетен одмор во кој се опфатени и физичкиот и психичкиот…