Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,322.35 0.93%    KMB 6,202.99 -0.46%    MPT 64,939.86 -0.09%    OHB 4,650.00 1.09%    RZLV 38.00 -5%    RZUS 55.70 9.22%    SBT 2,707.00 6.12%    TEL 318.00 2.91%    TNB 17,400.00 0.29%    ZPKO 2,270.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ(Страна 9)

Интервју со Славчо Јорданов – сопственик на прехранбена индустрија КИМ Неготино

Интервју со Славчо Јорданов – сопственик на прехранбена индустрија КИМ Неготино

1. КИМ Неготино прослави јубилеј 15 години, и е пример за успешна македонска бизнис приказна. Која е тајната? Пред се во посветеноста на сопствениците, мотивираноста на вработените, на високите стандарди на работење, и на самиот факт дека производите се произведуваат по…

Интервју со Јована Печијаревска, Менаџер за односи со јавност во Honeybiz

Интервју со Јована Печијаревска, Менаџер за односи со јавност во Honeybiz

ПР –от како професија, што попрецизно опфаќа? ПР – от не е само професија, туку е начин на живот. Подразбира 24 часа будност. Оние ПР професионалци што јас ги познавам никогаш не се уморни и буквално никогаш не запираат. Во…

Перица Вичишки: Бидете страствени, одговорни и креативни во вашата работа!

Перица Вичишки: Бидете страствени, одговорни и креативни во вашата работа!

1. Вашите производи се едни од најпрепознатливите во бившиот екс-ју регион. Како успевате толку долго да останете првиот избор на потрошувачите? Со аквизицијата на Дрога Колинска како компанија добивме избалансиран и исклучително квалитетен производен асортиман, тоа се брендови со долга…

Интервју со Коча Бошку – Претседател на „Seavus” групација

Интервју со Коча Бошку – Претседател на „Seavus” групација

1. Кажете ни накратко за почетоците на „Seavus” … Seavus започнa со работа во 1999 година на две локации, Шведска и Македонија. Во тој период, единствена услуга што компанијата ја нудеше беше изработка на веб решенија во Mакедонија, а за…

Интервју со Филип Ивановски – Пакомак: Расте свеста за потребата од селективно фрлање на отпадот

Интервју со Филип Ивановски – Пакомак: Расте свеста за потребата од селективно фрлање на отпадот

   1. Неодамна Пакомак спроведе истражување за еколошките навики и нивото на еколошка свест на граѓаните, кое покажа дека дури 31.9 % од Македонците го селектираат отпадот од амбалажа. Значи ли тоа дека полека и кај нас се подига општествената…

Висар Фида: Со неодамнешните економски реформи, Македонија го создаде најатрактивниот пакет во Европа (Интервју)

Висар Фида: Со неодамнешните економски реформи, Македонија го создаде најатрактивниот пакет во Европа  (Интервју)

Во рамките на широката проценка на инвестициската клима во Македонија, не постои сомнеж дека секоја земја има некои клучни фактори кои може да бидат искористени за да се привлечат странските инвеститори. Генерално, како би ја опишале сегашната клима за инвестирање…

Олгица Ѓоргиева: Деловната жена треба многу да внимава на својот изглед

Олгица Ѓоргиева: Деловната жена треба многу да внимава на својот изглед

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ОЛГИЦА ЃОРГИЕВА   1. Од 2005 година активно сте на македонската модна сцена, може ли да дадете оценка колку модата во Македонија се менуваше оттогаш до денес? Се менуваше, се менува и ќе продолжи да се менува.…

Страница 9 од 9« Прва‹ Претходна789