25 февруари, 2024
ПочетнаКУЛТУРАКонцерт на Влатко Стефановски

Концерт на Влатко Стефановски

vlatko koncert 4

Концерт на најпознатиот македонски музичар Влатко Стефановски под наслов „Fire and Ice“, со најуспешниот балкански музичар на дувачки инструменти Васко Атанасовски заедно со Камерниот гудачки оркестар на словенечката филхармонија, најавуваат од Баги комуникации.

Концертот ќе се одржи на 21-ви март 2015-та година во Универзална сала во Скопје со почеток во 20.30 часот.

Генерален спонзор на концертот е НЛБ Тутунска Банка АД Скопје.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП