Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,091.31 -3.86%    BESK 5,700.00 0.56%    FERS 53,460.00 -10%    GRNT 700.00 -2.75%    KMB 5,115.79 -8.9%    MPT 43,531.49 -9.43%    MTUR 3,969.00 -9.98%    OHB 4,306.25 -9.34%    RZUS 54.00 -8.47%    STB 835.13 -0.82%    TEL 263.89 -1.53%    TNB 13,086.00 -10%    TTK 1,083.11 -9.92%    

Принцот Хари и Меган првпат во јавноста по напуштањето на кралското семејство(фото)

Време: 14:14

Датум: февруари 17, 2020

Категорија: ЕКОНОМИЈА

За напуштањето на кралското семејство и започнување на независен живот на принцот Хари и Меган Маркл не престанува да се зборува, а сега конечно се фотографирани заедно откако ја напуштија Англија.

Меган и Хари биле фотографирани во Канада на еден аеродром.

Хари и Меган изгледале среќни додека се симнувале од авионот. После долго време можевме да ги видиме во опуштено издание.

Принцот носел капа, додека Меган била во лежарно издание.

Судејќи според фотографиите, Хари и Меган уживаат во љубовта и не замеруваат на пишувањето на медиумите за нивниот нов живот во Канада.

Според „Дејли меил“, Хари и Меган веројатно биле на деловна средба во САД, а се чини дека средбата била успешна затоа што и двајцата се смешкале и биле во добро расположение кога го напуштале авионот.

View this post on Instagram

On Valentine's Day, 14 February 2020 Prince Harry and Meghan Markle were photographed for the first time since their decision to step down as senior members of the royal family. The couple looked happy and relaxed as they de-boarded a commercial flight into Victoria Airport, in British Columbia. They touched down at Victoria airport at around 4:45 pm Friday, with what appeared to be a small group of security. The couple chose to take a commercial flight this time The photographs, exclusive to the Daily Mail, show Meghan carrying a men's Prada duffel and wearing two of her favorite items—her Misha Nonoo shirt and black Rothy's flats—while Harry held a carry-on from popular brand Away. (You can see the photos here.) The couple are fans of Away luggage, with Meghan gifting each of her baby shower attendees a suitcase from the brand's "Alchemy" collection. (One of her best friends, Serena Williams, is also a fan of the brand, recently partnering up with it for a bold new collection.) Harry, apparently, also loves the brand; he carried what looks to be the Bigger Carry-On in Asphalt. It's designed to fit in the overhead bin on commercial flights, which made it perfect for this trip. Meghan picked a cozy outfit to wear while traveling: what appears to be a blue striped Misha Nonoo shirt (a piece that we at Marie Claire are also obsessed with), a cozy, oversized cardigan, and her Rothy's dark gray flats. They're the same shoes that she wore in Australia—on a sandy beach, natch!—and that, full disclosure, I also wear every time I fly. #royalwedding #meghanmarkle #harryandmeghan #meghanandharry #princeharry #princeharryandmeghan #dukeofsussex #duchessofsussex #dukeandduchessofsussex #royalfamily #britishroyalfamily #archieharrison #archieharrisonmountbattenwindsor #babysussex #sussexroyal #meghanmarklestyle #meghanmarkleandprinceharry #megxit #rachelmeghanmarkle #queenelizabeth #меганмаркл #меганигарри #герцогинясассекская #принцгарри #королевскаясемья #арчихаррисон #сынмеганигарри #sussexroyaltour #duchessmeghan #sussex

A post shared by Meghan Markle & Prince Harry (@sussexroyal_hm) on

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Нови 22 случаи на коронавирус во Македонија

  Нови 22 случаи на коронавирус во Македонија

  Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (9), Куманово (3), Струга…

 • Градинките не вршат упис на деца, родителите без потребната потврда мора да се вратат на работа !

  Градинките не вршат упис на деца, родителите без потребната потврда мора да се вратат на работа !

  Мајките кои го завршуваат своето породилно отсуство од работа се соочуваат со огромен проблем, не може да го запишат своето дете во државните градинки. Вакви…

 • Трамп го потпиша законот за најголемата државна помош во историјата на САД

  Трамп го потпиша законот за најголемата државна помош во историјата на САД

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, го потпиша Законот за економска помош во висина од две илјади милијарди долари, за намалување на последиците од коронавирусот во…

 • Поранешен германски министер: ЕУ може да се распадне ако не постои солидарност

  Поранешен германски министер: ЕУ може да се распадне ако не постои солидарност

  Поранешниот германски министер за надворешни работи Зигмар Габриел изрази загриженост дека Европската унија (ЕУ) може да се распадне доколку не постои солидарност во борбата против…

 • Потопло време до вторник, од среда повторно заладување

  Потопло време до вторник, од среда повторно заладување

  Суво и посончево време со повисоки дневни температури се очекуваат во текот на утрешниот ден и во понеделник претпладне, а веќе од попладнето повторно следува…

 • Министерство за транспорт: Да се изврши дезинфекција на заедничките простории во станбените згради

  Министерство за транспорт: Да се изврши дезинфекција на заедничките простории во станбените згради

  Министерството за транспорт и врски преку Регулаторната комисија за домување испрати апел до сите граѓани кои живеат во колективните згради да ги дезинфицираат заедничките простории…

 • Продолжува забраната за викенд престој на туристички места во Преспа

  Продолжува забраната за викенд престој на туристички места во Преспа

  Општина Ресен информира дека и овој викенд е забранет престојот и подолго задржување во туристичките и излетничките места во Преспа. Од секторот за односи со…

 • Во САД најмногу заразени со коронавирус во светот – бројот надмина 100.000 лица

  Во САД најмногу заразени со коронавирус во светот – бројот надмина 100.000 лица

  Во САД бројот на заразени со коронавирус достигна 104.837 лица, со што ги надмина Кина и Италија и во моментов таму има најголем број заболени.…

 • Час на планетата Земја – над 8.000 градови во 180 држави ќе ги исклучат светилките

  Час на планетата Земја – над 8.000 градови во 180 држави ќе ги исклучат светилките

  По повод глобалната еколошка акција, Часот на планетата Земја, нашата држава вечерва во 20:30 часот, заедно со над 8.000 градови во над 180 држави низ…

 • Во два часот по полноќ почнува летното сметање на времето

  Во два часот по полноќ почнува летното сметање на времето

  Од ноќеска во два часот по полноќ почнува летното сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час напред што значи дека…