Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,945.65 -0.56%    BANA 621.00 12.91%    CEVI 984.16 1.46%    KMB 3,735.73 0.76%    OHB 4,900.00 -2.68%    OKTA 4,067.00 0%    REPL 61,000.00 0.83%    RMDEN16 95.20 0%    RZUS 134.00 1.28%    SBT 1,811.00 -2.63%    STB 930.20 -2.03%    STBP 691.77 -0.75%    STIL 130.00 0%    TETE 2,035.00 -7.42%    TKVS 4,058.00 -2.98%    TNB 14,020.49 -2.97%    TTK 970.00 -2.02%    UNI 2,050.00 -0.03%    ZILU 166.40 -0.95%    

Викенд диета: Тотална детоксикација за само 48 часа

Време: 15:38

Датум: јануари 12, 2018

Категорија: ДИЕТИ

Оваа викенд диета ќе го препороди вашиот организам…

Ако вашата кожа е сува или пак премногу масна, постојано сте уморни и немате енергија, можно е да ви е потребна детоксикација. Поради тоа ви претставуваме делотворен план за исхрана кој се спроведува само два дена.

Викенд диета:

САБОТА

Будење: Испијте 2,5 децилитри вода

Појадок: Една шоља овесни снегулки со една лажица ленено семе, 2 дл млеко или немасен јогурт, половина шоља бобичесто овошје, 2,5 дл обична вода или зелен чај.

Ручек: 250 гр грилуван ослич, салата од блитва и варени компири со маслиново масло, 2 домати со маслиново масло, кришка лубеница или помала банана, 2,5 дл вода.

Ужинка: јаболко, 1,8 дл јогурт, ¼ шоља семки од тиква, 2,5 дц вода

НЕДЕЛА

Будење: Испијте 2,5 децилитри вода

Појадок: Шоља овесни снегулки со една лажица ленено семе, 2 дл млеко или немасен јогурт, зелен чај и една крушка

Ужина: Грејпфрут

Ручек: Супа од зеленчук, 200 гр грилувано пилешко месо, 150 гр кисели краставички, 2,5 дл вода

Вечера: Салата од рендан морков и цвекло со лимонов сок, мало интегрално пециво, чај од коприва

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • 5-дневна мартовска диета

  5-дневна мартовска диета

  Оваа диета претежно се состои од овошје и зеленчук. Таа трае 5 дена, после кои се потребни 2 дена одмор, односно нормално, но не претерано…

 • 3-дневна диета со туна

  3-дневна диета со туна

  Оваа диета помага без голем напор да изгубите 1,5 кг за 3 дена. Звучи одлично, зарем не? Па да видиме како изгледа оваа кратка диета……

 • 14-дневна бразилска диета

  14-дневна бразилска диета

  Со 14-дневната бразилска диета за две недели може да го симнете 4-5кг. Ако не сакате јајца, најдобро е воопшто да не започнувате со оваа диета.…

 • Oслабете до 10 кг со оваа 3-неделна диета

  Oслабете до 10 кг со оваа 3-неделна диета

  Погледнете како да ослабите од 5 до 10 килограми, држејќи ја 3-неделната диета на експертот за исхрана Брајан Филат. 3-неделната диета на Брајан Филат е…

 • Диета: За 15 дена 5 кг помалку

  Диета: За 15 дена 5 кг помалку

  Оваа диета ви овозможува да загубите 5 килограми за 15 дена. Со неа се внесуваат доволно витамини и минерали, па нема чувство на слабост при…

 • Супер ефикасна диета која ќе ги „стопи“ празничните килограми

  Супер ефикасна диета која ќе ги „стопи“ празничните килограми

  Ви претставуваме една од моментално најпопуларните диети, базирана на суво овошје и вино, која може да ви помогне за 5 дена да симнете и до…

 • Јогурт диета: За само неколку дена отстранете го вишокот килограми

  Јогурт диета: За само неколку дена отстранете го вишокот килограми

  Не е ова диета во вистинска смисла на зборот, повеќе станува збор за феномен кој постои во различни верзии. Ви претставуваме една од нив, можете…

 • „Чиста“ диета: Ослабете лесно три килограми до Нова година

  „Чиста“ диета: Ослабете лесно три килограми до Нова година

  Иако за губиток на вишокот килограми пред се е потребно да јадете здраво и да сте физички активни, постои уште еден начин за слабеење кој…

 • Кратка диета со суви сливи за брзо намалување на килограмите

  Кратка диета со суви сливи за брзо намалување на килограмите

  Оваа диета се базира на внесување на шест суви сливи по порција… Диетата со суви сливи спаѓа во т.н брзи диети и е наменета за…

 • Водена диета: Неверојатно топење на килограмите

  Водена диета: Неверојатно топење на килограмите

  Доколку ви е потребно малку да ослабите, ви ја препорачуваме новата хит диета, базирана на вода, со која на здрав начин ќе ги изгубите несаканите…