петок, 31 март 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИКаљари го потврди трансферот на Бруно Алвеш

Каљари го потврди трансферот на Бруно Алвеш

bruno-alvesh

Фудбалскиот репрезентативец на Португалија, Бруно Алвеш, потпишал двегодишен договор со Каљари, објави клубот од Сардинија. Искусниот, 34-годишен дефанзивец, во Каљари простигна како слободен играч, откако му истече договорот со Фенербахче.

Бруно Алвеш е играч кој има богато искуство, тој има четири шампионски титули со Порто и две со Зенит, а во кариерата настапувал и за Фаренсе, Гимараеш и АЕК од Атина.

За португалската репрезентација одиграл 85 натпревари, на кои постигнал 10 голови. Алвеш ќе биде дел од репрезентацијата која ќе се натпреварува на Европското првенство во Франција.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП