петок, 31 март 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИМКФ ја потврди верноста кон ФИБА Европа

МКФ ја потврди верноста кон ФИБА Европа

PetarNaumoski-624x346

Првиот човек на Македонската кошаркарска федерација Петар Наумоски, во вторникот испратил писмо до извршниот директор на ФИБА Европа , Камел Новак, во кое и дава целосна поддршка на европската куќа на кошарката.

„Во врска со вашето писмо од 15 август, знајте дека МКФ потврдува дека ако некој наш член директно или индиректно прифати да игра во натпреварување кое не е признаено од ФИБА тогаш тој ќе го изгуби членството и ќе биде исфрлен од домашното натпреварување“, се вели во писмото на Наумоски.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП