среда, април 21, 2021
11 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Tag: televizija

И македонците ќе може да уживаат со Pickbox.tv – првата регионална интернет телевизија

Pickbox, првата регионална интернет телевизија, со задоволство го објавува своето присуство и во Република Македонија. За минимална месечна претплата корисниците ...

Прочитај повеќе

САД: За првпат повеќе Интернет претплатници од корисници на кабелска телевизија

Во САД за првпат бројот на претплатници на Интернет го надмина бројот на претплатници на кабелски телевизиски услуги. Регистрирани се 49.915.000 претплатници ...

Прочитај повеќе

Телеком Австрија Групацијата го купува водечкиот кабелски оператор во Република Македонија

Телеком Австрија Групацијата потпиша договор за купување на 100% од компанијата  Blizoo Македонија. Blizoo Македонија е еден од најголемите кабелски ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4