среда, април 21, 2021
11 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Tag: ministerstvo

За меѓуопштинските и меѓународните автобуски линии пристигнати 461 апликација

Министерството за транспорт и врски денеска ја спроведе годишната електронска распределба за меѓуопштинските и меѓународните автобуски линии. Годинава за разлика ...

Прочитај повеќе

Заменик секретарот за комуникации на Министерството за трговија на САД во Македонија

Заменик секретарот за комуникации и информации на Mинистерството за трговија на САД, Лоренс Е. Стриклинг денеска ќе престојува во посета на Македонија. ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 14 1 2 14