среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: шведска

Холандија и Шведска ги олеснија условите за влез на вакцинираните граѓани од Македонија

Холандија и Шведска ги олеснија условите за влез на вакцинираните граѓани од Македонија, соопшти Министерството за надворешни работи. Со последната ...

Прочитај повеќе

Три европски земји ги укинуваат сите ковид-мерки, за таквиот чекор клучни се две нешта

Данска, Шведска и Холандија ги укинуваат практично сите мерки во борбата против пандемијата на коронавирус. Стапките на вакцинација се релативно ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 20 1 2 20
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00