четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: христос

Откриено библиско место во близина на Галилејското Море, каде што Исус извршил чудо

Археолозите што работат на ископини на северниот брег на Галилејското Море тврдат дека ги откриле урнатините на легендарната населба Витсаида, ...

Прочитај повеќе

Христос воскресна! Навистина воскресна!- православните христијани го слават Велигден

Православните верници денеска го слават најголемиот христијански празник Велигден - Христовото Воскресение, ден кога Исус Христос ја докажал својата божествена ...

Прочитај повеќе