вторник, април 20, 2021
12 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Tag: хоспитализирани

Британски студии: Вакцините драстично го намалуваат бројот на хоспитализирани лица

Две одделни британски студии покажаа дека вакцинацијата придонесува за драстично намалување на бројот на хоспитализирани лица поради Ковид-19, објави денес ...

Прочитај повеќе

Во болниците низ државата хоспитализитани 338 пациенти поради коронавирус

Вкупно 338 пациенти во моментов се хоспитализирани низ болниците во државата поради коронавирусот. Според официјалните податоци, на Инфективната клиника вкупно ...

Прочитај повеќе

Потврдени 7 нови случаи на коронавирус, оздравени се 47 пациенти, а почина 1 лице

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 47 оздравени пациенти во: Скопје-9, Куманово-9, Прилеп-8, Тетово-13, Охрид-1, ...

Прочитај повеќе