понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: хакери

Германско истражување предупредува: Сајбер криминалците го искористуваат фактот дека многумина се уште работат од дома

Еден од вообичаените начини да влезе малициозен софтвер во системот на компанијата е кога домашните канцеларии примаат пораки заразени со ...

Прочитај повеќе

А1 Македонија со нова ИКТ услуга за бизнис сегментот: Offensity за согледување на можните ризици навреме и заштита од хакерски напади

А1 Македонија најавува воведување на најновата ИКТ услуга – Offensity која им помага на компаниите да ги идентификуваат слабостите и ...

Прочитај повеќе

Хакери се здобиле со податоци од голем број корисници на Фејсбук: Еве како да проверите дали и вашите податоци се загрозени

Нови проблеми за сите корисници на мрежата на Цукерберг - вчера беше објавено дека хакери добиле податоци за повеќе од ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 10 1 2 10
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00