петок, февруари 26, 2021
2 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Tag: услуги

НБ: Секторот за финансиски услуги во Република Северна Македонија е подготвен за финтек-трансформација

Фудбалската репрезентација на Србија, од ноември е без селектор. Љубиша Тумбаковиќ замина откако не успеа во баражот за ЕУРО 2021 ...

Прочитај повеќе

Прометот кај услугите во вториот кварал со пад од 34,8 отсто, кај туристичките агенции и туроператори од 99 отсто

Прометот од продажба на услугите во второто тримесечје од годинава во однос на истиот период лани забележува пад од 34,8 ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 52 1 2 52