недела, февруари 28, 2021
11 °c
Skopje
3 ° нед
5 ° пон
6 ° вто

Tag: уницеф

Млади иноватори од нашата земја ќе учествуваат во глобалниот младински предизвик „Generation Unlimited“ (Генерација без граници) со две решенија за #ДигиталнаИнклузија на деца со попреченост

Настанот на кој жири комисијата ги прогласи победничките тимови се одвиваше онлајн Два тима млади иноватори кои креираа дигитални решенија ...

Прочитај повеќе

Повик до млади иноватори за креирање дигитални решенија за инклузија на деца и млади со попреченост

УНИЦЕФ и Фондацијата Телеком за Македонија им даваат можност на децата и младите да се приклучат кон глобалниот младински предизвик ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4