четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: табановце

Се воведува One-Stop Shop на премините Табановце – Прешево и Пелинце – Прохор Пчински

На вчерашната владина седница министрите ја усвоија информацијата за воведување заеднички контроли на надлежните органи на Република Македонија и Република Србија ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 3 1 2 3
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00