четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: словенија

Словенија го произведе првиот сертифициран електричен авион во светот(видео)

Словенечката авиокомпанија го произведе првиот електричен авион во светот, сертифициран од Агенцијата на ЕУ за воздухопловна безбедност (EASA), што значи дека ...

Прочитај повеќе

Словенците не се откажуваат: Adria пропадна, во план нова авиокомпанија

Карго превозникот Soliner разговарал со словенечкото Министерство за инфраструктура за воведување патнички летови или воспоставување нова национална авиокомпанија. Според словенечкиот ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 38 1 2 38