четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: светска

Состанок со Бјерде од Светската банка: Сите податоци упатуваат дека банкарскиот систем е стабилен – тоа е клучно за севкупната македонска економија

Претпазливото управување со ризиците и соодветната регулативна рамка, усогласена со најдобрите меѓународни стандарди, му овозможија на банкарскиот сектор да ја ...

Прочитај повеќе

Светска банка: Целосното закрепнување на економијата од пандемијата ќе трае пет години

Глобалното економско закрепнување од кризата предизвикана од пандемијата од Ковид-19 може да трае и пет години, изјави денеска главната економистка ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 44 1 2 44