четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: респиратор

Прв случај на пациент со Ковид-19 тргнат од респиратор, оптимистички бројки на Институтот за јавно здравје

Од почетокот на појавата на коронавирусот, земјава вчера го регистрираше првиот случај на заболен пациент кој е тргнат од респираторна ...

Прочитај повеќе