среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: репрезентација

Ристовски: Тука нема бел-црн, нема албанец-македонец, има еден дрес за кој играме и тоа го покажуваме!

Македонскиот капитен, Стефан Ристовски вели дека репрезентацијата полека се навикнува да ги игра мечевите под притисок, откако со 3:1 го ...

Прочитај повеќе

Милевски го објави списокот за Лихтенштајн и Германија

Селекторот на македонската А-репрезентација, Благоја Милевски, го објави списокот со повикани фудбалери за квалификациските натпревари на македонската репрезентација за пласман ...

Прочитај повеќе

Фудбалерите отпатуваа за Букурешт – Македонија во недела ќе игра против Австрија

Фудбалската репрезентација на Македонија отпатува за Букурешт, каде ќе учествува на Европското првенство. На аеродромот во Скопје, репрезентативците за Романија ...

Прочитај повеќе

Поради вчерашните пцости пред камерите, Несторовски нема да игра против Германија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, одлучи да не го ставa во составот Илија Несторовски за квалификациониот мечот со ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 72 1 2 72
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00