четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: раѓање

Католиците го слават Божиќ – денот на Христовото раѓање

Божиќ е втор најголем празник во христијанството, по Велигден. Црквите кои го користат грегоријанскиот календар, вклучувајќи ги сите католички, протестантски и повеќето православни цркви, го прославуваат на 25 декември.  ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2