среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше две места на најновата ФИФА рејтинг листа

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од две позиции на ФИФА ранг листата за месец септември. „Црвено-жолтите“ по победата над Ерменија, ...

Прочитај повеќе

Државава спроведе 59 проценти од реформите во енергетиката, ЕЗ ја рангира на второ место

Вкупниот просек на спроведувањето на реформите во енергетската област согласно со обврските од Договорот за Енергетска заедница на државава е ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 10 1 2 10
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00