четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: пристап

Ги дисквалификуваат “непожелните”: Youtube ги блокира руските медиуми, САД создаваат Орвелов свет

Социјалните мрежи Facebook, Youtube и пребарувачот Google воведоа строга цензура наместо слободен проток на информации и ги дисквалификуваат „непожелните масовни медиуми“, оцени ...

Прочитај повеќе

Основачот на Microsoft предупредува: Вакви епидемии би можеле да се повторуваат секои дваесет години, мораме да се подготвиме за тоа

Државите во иднина ќе мора да го променат својот пристап во борбата против пандемиите и епидемиите, убеден е Гејтс. Вели ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 9 1 2 9