среда, декември 2, 2020
1 °c
Skopje
1 ° сре
4 ° чет
5 ° пет

Tag: натпревар

Макпортрет 2020 – фотографски натпревар организиран од страна на здружението Споделено Знаење

Здружението Споделено Знаење кое се занимава со умножувањето на статиите на Википедија организира фотографски натпревар под називот „Макпортрет“ со цел обезбедување слободни ...

Прочитај повеќе

Вкупно 24 медали за „Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ на трите најголеми светски вински натпревари ова лето

Винарската визба „Тиквеш“ уште еднаш ја потврди својата лидерска позиција како најтрофејна винарница во Југоисточна Европа. На трите најголеми и ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 55 1 2 55