вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: мунди

„Хармонија мунди“ – атрактивен видео-аудио настан на Македонската филхармонија

Македонската филхармонија во 20 часот ќе го одржи симфонискиот концерт „Хармонија мунди“, кој ќе претстави атрактивен, уникатен видео-аудиоперформанс. Под диригентската ...

Прочитај повеќе

„Анима Мунди“ со кривична пријава за политичарите кои се фотографирале со убиените диви свињи во „Јасен“

Од невладината организација „Анима Мунди“ најавија кривична пријава за инволвираните лица кои се фотографиле со убиените диви свињи во националниот парк ...

Прочитај повеќе
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00