четврток, февруари 25, 2021
12 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: минута

Колку автомобили прават најголемите производители во светот за една минута

Речиси 100 милиони нови автомобили се произведуваат годишно во светот. Индивидуално, Кина е убедливо најголемиот производител на автомобили на планетата, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2