четврток, февруари 25, 2021
12 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: марихуана

„Реплек Фарм“ ќе извезува екстракти од канабис за медицинска употреба под брендот Каноил во САД

„Реплек Фарм“ како пионер во производство на екстракти од канабис за медицинска употреба на глобално ниво е првата македонска компанија ...

Прочитај повеќе

Тајна врата во туш кабина водела кон огромна плантажа за марихуана во Италија (видео)

Петстотини стебла марихуана беа пронајдени во вторникот во магацин во италијанскиот град Каљари. Садниците со марихуана биле скриени во огромна ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 3 1 2 3