недела, февруари 28, 2021
11 °c
Skopje
3 ° нед
5 ° пон
6 ° вто

Tag: конференција

Одржана традиционалната Конференција за професионална ориентација на Ротари клубот Скопје- Камен мост, овој пат виртуелно

На 9 мај, виртуелно преку платформата ZOOM, како последица на пандемијата на Covid 19 вирусот, традиционално по 8ми пат, се одржа ...

Прочитај повеќе

Принцот им порача на присутните во говорот на туристичката конференција во Единбург: “Викајте ме само Хари”

Британскиот принц Хари ја почна последната рунда од своите кралски должности и им порача на присутните во говорот на туристичката ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 28 1 2 28