четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: донации

Црквата каде одат светски познати имиња се наоѓа средe скандал, трошeла пари од донации на луксуз

Хилсонг црквата, чии членови се Кортни Кардашијан, Џастин Бибер и многу други познати личности, е обвинета за неплаќање кирија, кражба ...

Прочитај повеќе

Airbnb на мета на критики затоа што бара од гостите да донираат пари за домаќините

Компанијата за краткорочно изнајмување недвижнини, Airbnb претстави нова програма која ги охрабрува гостите да испраќаат "картичка на љубезност" која содржи парични ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5