среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: виница

Инвестицискиот циклус на „Макпетрол“ АД продолжува, реновирана и модернизирана бензинската станица во Виница

„Макпетрол“ АД Скопје ја пушти во употреба, втората по ред во овој месец, реконструирана бензинска станица. Овој пат станува збор ...

Прочитај повеќе

Макпрогрес организира посета на Зоолошката градина во Скопје за своите вработени и нивните најблиски

Во неделата, 22 септември, компанијата Макпрогрес Виница реализира еднодневен семеен ден за своите вработени, организирајќи интересно едукативна посета на Зоолошката ...

Прочитај повеќе

Макпрогрес Виница започна во своето производство да користи енергија од обновливи извори

Македонското сонце преку првите македонски соларни панели, за прв пат се користи за производство на македонските производи на Винчини, кои ...

Прочитај повеќе

Макпрогрес Виница е првата македонска компанија која ќе произведува на соларна енергија

Познатата македонска прехранбена компанија Макпрогрес Виница продолжува да биде пионер во поддршката на националната економија, иновативните технологии и општествената одговорност. ...

Прочитај повеќе

Макпрогрес Виница – поддржувач на младите во нивниот професионален развој и кариера(фото)

Макпрогрес Виница ги подготви матурантите за донесување на нивните важни одлуки низ презентација на позитивните компаниски примери. Компанијата Макпрогрес организираше ...

Прочитај повеќе

„Фантазија“- новата производна линија на „Макпрогрес“ Виница(фото)

Македонската кондиторска компанија „Макпрогрес“ денеска во Виница ја промовираше најновата производна линија „фантазија“ на полуготови миксови за колачи или солени бисквити, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00