четврток, април 22, 2021
13 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: болница

„Жан Митрев“ ќе утврдува присуство на мутирани соеви на SARS-CoV-2 во државата

Поради појавата на нов вирусен субтип со зголемена преносливост во Велика Британија, лабораторијата за генетика и персонализирана медицина од Клиничката болница ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 8 1 2 8