вторник, април 20, 2021
12 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Tag: алкалоид

„Алкалоид“ за своите вработени исплати регрес за годишен одмор за 2021 година и го продолжи доброволното приватно здравствено осигурување

Со одлука на Управниот одбор на „Алкалоид“ АД Скопје, во март 2021 година е одобрен и исплатен регрес за користење ...

Прочитај повеќе

„Алкалоид“ со 210 нови вработувања, со инвестиции во износ од над 1,5 милијарди денари и со раст на консолидираните продажби од 9% во периодот јануари-декември 2020

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари-декември 2020 година, продажбите достигнуваат 9.188.259.186 денари, што е за ...

Прочитај повеќе

Алкалоид Скопје успешно се префрли на системот SAP S/4HANA со помош на консултантите на загребската “b4b”, пишува Лидер

Една од водечките SAP консултантски компании во Хрватска и регионот, загребската b4b, може да се пофали со голем деловен успех. ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 12 1 2 12