понеделник, 28 ноември 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕМагичен напиток за слабеење од зелен чај

Магичен напиток за слабеење од зелен чај

zelenchajnapitokdoktoroz1

Популарниот американски доктор измислил ефикасен напиток кој придонесува во борбата со килограмите.

Доктор Оз на кој му верува цела Амрика, но и многу гледачи на неговата емисија од целиот свет, безброј пати ја пофалил моќта и благотворните дејства на зелениот чај, особено за чистење на организмот и одржување на виталноста. Затоа воопшто не е чудно што токму зелениот чај е главната состојка во овој напиток за слабеење кој го измисли овој популарен доктор.

Како што веќе напоменавме доктор Оз често истакнува како само една шоља зелен чај е доволна да направи чудо – го забрзува метаболизмот за 12 проценти, го регулира шеќерот во крвта, го намалува ризикот од срцев удар и разни видови на тумор, го зголемува имунитетот, но и расположението. Ако не го сакате вкусот на зелениот чај, вкусните додатоци како портокал или нане, ќе ви помогнат да го засакате овој напиток.

Состојки:

– 1л. вода

– 5 вреќички зелен чај

– 1 портокал

– една шака свежо нане

Подготовка:

Во еден литар врела вода додадете ги петте вреќички зелен чај. Оставете ги така околу 3 минути, па оставете ја течноста да се олади. Еден портокал исецкајте го на кришки, доколку портокалите се прскани, олупете ја кората но оставете го белиот дел од кората. Во течноста додадете го и свежото нане. Затворете го садот со подготвениот напиток и оставете го една ноќ да отстои за состојките добро да се соединат и консумирајте го напитокот наредниот ден. Половина литар од течноста е доволна за едно лице.

Доктор Оз препорачува една шоља од овој напиток пред секое јадење и ви ветува победа во битката со килограмите.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП