недела, 26 март 2023
ПочетнаСПОРТБИЗБарселона ги замрзна односите со Реал

Барселона ги замрзна односите со Реал

ФК Барселона реши да ги прекине сите односи со големиот ривал Реал Мадрид поради фактот што кралскиот клуб најави дека ќе делува против каталонскиот тим во аферата во која се најде Барселона околу исплата на пари на поранешниот прв човек на судиска комисија во Шпанија.

Пред Ел Класико кое ќе се одигра следниот викенд, каталонскиот клуб направи голем чекор во заладувањето на односите. Одлучено е да се откаже заедничкиот ручек меѓу двајцата претседатели.

„Традиционалниот ручек меѓу двајцата претседатели е откажан. Барселона одлучи да го направи тоа“, пренесува каталонското радио и додава:

„Односот меѓу двата клуба повеќе не е ист откако Реал реши да дејствува против Барселона во случајот со Негреиро“.

Ова е сосема очекуван потег на Барселона. На „Камп Ноу“ се сигурни дека Реал е активно вклучен во се што се случува во засилената кампања против нив.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП