недела, 26 март 2023
ПочетнаСПОРТБИЗКасемиро да не ти бил Касемиро

Касемиро да не ти бил Касемиро

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Касемиро открива дека цела професионална фудбалска кариера ја игра со погрешно напишано име на своите дресови. Во интервју за „Фудбал фокус“, тој открива дека го заддржал името само поради неговото суеверие.

„Работата е во тоа што моето вистинско име е Карлос Хенрике Касимиро (Carlos Henrique Casimiro), со ‘И’. Но, кога почнав со Сао Пауло, клубот ми го згреши името и го напиша со Е. Играв навистина добро во тој меч, и бидејќи сум суеверен човек, им кажав да го остават така бидејќи работите одеа навистина добро. Името остана. Тоа беше грешка за еден меч“, вели Касемиро.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП