вторник, 6 јуни 2023
ПочетнаСПОРТБИЗТурски навивач влезе на терен и тепаше играч со корнер-знаменце!(ВИДЕО)

Турски навивач влезе на терен и тепаше играч со корнер-знаменце!(ВИДЕО)

Дерби-мечот од турската втора лига помеѓу Гозтепе и Алтај, градските ривали од Измир, не го доживеа својот крај поради хаос на трибините, откако еден навивач влета на теренот и тепаше еден од фудбалерите со корнер знаменцето.

Мечот беше во прекин откако на трибините имаше големи пиротехнички средства, и две амбулантни возила мораа да влезат на теренот да помогнат на повредените навивачи, кога еден навивач влезе на теренот на стадионот „Гурсел Аксел“ и неколку пати го удри голманот на Алтај, Озан Еврин Озенц по главата, по што судиите го прекинаа мечот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП