сабота, 23 септември 2023
ПочетнаСПОРТБИЗЈокиќ доби супер-макс договор

Јокиќ доби супер-макс договор

Српскиот центар, Никола Јокиќ, потпиша петгодишен договор со Денвер Нагетс. Актуелниот МВП во лигата ќе заработи 260.000.000 долари.

Бидејќи е Ол стар играч и добитник на МВП наградите, тој ги исполни критериумите за супермакс договор кој му носи 264 милиони долари за пет години во франшизата од Колорадо.

Јокиќ сезонава имаше просек од 27,1 поен и 13,8 скока по натпревар. Две сезони тој е најдобриот играч во НБА лигата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП